Schedule for Friday, Sept 13

LOCAL SPORTS   —       Schedule for Friday   9/13/19 
FOOTBALL:      (9-man South District) 
        RED ROCK CENTRAL  (1-1) _______   at  WESTBROOK-WALNUT GROVE (0-2)  _______  
 
         MT LAKE AREA  (2-0)  _______  at  KINGSLAND (02)  _______          
 
       CEDAR MOUNTAIN (02)  _______  at  HERON LAKE-OKABENA/FULDA  (0-2)  _______   
 
         MADELIA  (11)  _______   at  GRANADA-HUNTLEY-EAST CHAIN/TRUMAN (0-2)  _______   
 
       EDGERTON  (2-0)  _______   at  HILLS-BEAVER CREEK  (2-0)  _______ 
 
         SLEEPY EYE-ST. MARY’S  (1-1)  _______  at BUFFALO LAKE-HECTOR/STEWART (  –  )  _______ 
 
        NICOLLET  (1-0)  _______  at RENVILLE COUNTY WEST  (20)  _______ 
                  
                         (South Central District) 
      LAKE CRYSTAL-WELLCOME-MEMORIAL  (11)  _______at   WINDOM  (02)  _______   
 
       JACKSON COUNTY CENTRAL  (2-0)  _______  at  MARTIN COUNTY WEST  (11)  ________    
 
      REDWOOD VALLEY  (2-0)  _______  at  LE SUEUR-HENDERSON  (11)  _______    
 
     St. JAMES  (02)  _______    at  NEW RICHLAND-HEARTLAND-ELLENDALE-GENEVA (0-2)  _______ 
 
     St. PETER  (1-1)  _______   at  BLUE EARTH  (2-0)  _______ 
 
        LUVERNE  (11)  _______  at  PIPESTONE  (20)  _______ 
 
       WASECA (20_______ at  FAIRMONT  (1-1)  _______ 
 
         SIBLEY EAST  (02________  at  WORTHINGTON  (02)   _______  
 
           MAPLE RIVER  (1-1)  _______  at  NEW ULM  (1-1)  _______   
 
        BELLE PLAINE  (0-2)  _______  at  MARSHALL  (20)  _______ 
 
          JORDAN  (20)  _______  at  TRI-CITY UNITED  (0-2)  _______  
 
       GIBBON-FAIRFAX-WINTHROP  (20)  ________  at  NORWOOD-YOUNG AMERICA  (02)  _______  
  
                         (Southwest District)      
     SPRINGFIELD  (2-0)  _______  at  MURRAY COUNTY CENTRAL  (2-0)  _______         
 
     NEW ULM CATHEDRAL  (0-2)  _______    at  MN VALLEY LUTHERAN  (02)  _______ 
    
      ADRIAN (1-1)   _______  at   SLEEPY EYE  (0-2)   _______   
 
     WABASSO  (20)  _______  at  TRACY-MILROY-BALATON  (1-1)  _______      
 
          CANBY  (2-0)  _______   at  LAKEVIEW  (11)  _______  
 
     MINNEOTA  (2-0)  _______   at  RUSSELL-TYLER-RUTHTON  (0-2)  _______   
 
        MACCRAY  (02)  _______  at  YELLOW MEDICINE EAST  (0-2)  _______          
 
     DAWSON-BOYD (2-0)   _______  at   LAC QUI PARLE VALLEY  (1-1)  _______